شرکت صنعتی محک پلاستیک همگام با نیازهای صنعت ساختمان

شرکت صنعتی محک پلاستیک (تاسیس ۱۳۶۴) يکی از عمده‌ترين توليدکنندگان لوازم بهداشتی ساختمان و اتصالات مربوط به آن با نام تجاری محک در ايران است. محصولات اين شرکت شامل انواع سيفون ديواری (فلاش تانک)، سيفون سينک‌های فانتزی و معمولی، سيفون وان، کفشوی، سردوش، پمپ تخلیه، شير شناور (فلوتر) و همچنين، قطعات و اتصالات مورد نياز اين صنعت است.

پای‌بندی به کيفيت و همگامی با نيازهای صنعت ساختمان در طی اين مدت موجب شده است که از يک طرف، اعتماد مشتريان به نام محک بيشتر شود و از طرف ديگر، وظايف پيش‌روی شرکت با توجه به روند فزاینده نياز به کالایی با کیفیت مناسب و قیمت اقتصادی، به اهداف استراتژيک تبديل گردد. بنابراين، مهم‌ترين اهداف راهبردی شرکت محک پلاستیک به شرح زير خواهد بود:

نام تجاری محک در بازار لوازم بهداشتی ساختمان يادآور کيفيت، قيمت مناسب و صرفه‌جويی در وقت و هزينه‌ها است. هدف تمام کارکنان و شبکه توزيع اين واحد تولیدی، حمايت و نگهداری از اين سرمايه ارزشمند خواهد بود.

توليد محصولات جديد با توجه به اولويت نيازهای صنعت ساختمان و همگامی با آنان در زنجيره محصولات تولیدی از ديگر اهداف شرکت است.

افزايش تقاضا برای مسکن در کشورهای منطقه مانند عراق، افغانستان و سوریه که نیازمند بازسازی پس از جنگ خواهند بود، شرايط مناسبی را برای حضور فعال‌تر در بازار فراهم می‌نمايد. اين واحد تولیدی در نظر دارد با افزايش بهره‌وری، سرمايه‌گذاری بر روی ساخت قالب‌های جديدِ دارای توان توليد بيشتر، کاهش مصرف انرژی با استفاده از ماشين‌آلات توليدی دارای تکنولوژی روز و کاهش هزينه‌های بالاسری، بخشی از افزايش قيمت‌ها را که يکی از معضلات مهم و کهنه توليدکنندگان کشور ما است، خنثی نمايد و بتواند حضور گسترده‌تری در بازار منطقه داشته باشد.

همکاری با دانشگاه‌های سطح اول کشور، شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های صاحب‌نام بین‌المللی به منظور ارتقای سطح کيفيت محصولات و انتقال دانش فنی کاربر به شرکت برای حضور بيشتر در عرصه رقابت داخلی و بین المللی و به‌کارگیری هر چه بیشتر نیروی انسانی بومی از اقدامات مهم اين واحد تولیدی در سال‌های آينده خواهد بود.

تحقيق و توسعه (R&D) و طراحی محصولات جديد و تاکيد بيشتر بر نقش اين قسمت در فعاليت‌های شرکت دارای اهميت است. به منظور حمايت از واحد تحقيق و توسعه در سال‌های پيش‌رو، سرمايه‌گذاری بيشتری بر روی اين قسمت انجام شده و همچنين، با سازمان ملی استاندارد ایران (INSO) جهت تدوين استانداردهای تشويقی و اجباری در زمينه محصولات بهداشتی ساختمان، همکاری‌هایی صورت گرفته است.

واحدهای سازمانی

مدیریت

شرکت محک پلاستیک دارای مدیریت یکپارچه و منسجمی است که اهداف و تصمیم‌گیری‌های کلان شرکت را مدیریت می‌نماید. از جمله اقدامات مهم مدیریت این شرکت می­‌توان به برقراری ارتباط، تنظیم و اجرای چشم‌انداز شرکت، مدیریت توسعه و پیاده‌سازی راهبرد‌های کلی، نظارت بر عملکرد کلی شرکت با توجه به جهت تعیین‌شده در برنامه‌های راهبردی و تعیین مسئولیت‌ها و اختیارات مدیران و ابلاغ به آنها اشاره نمود.

واحد بازرگانی

واحد بازرگانی با مجموعه­‌ای از اقدامات که در جهت توسعه مناسبات بازرگانی ارتباط دارد، فعالیت ‌می‌نماید. از جمله مسئولیت‌های این واحد تعیین خط‌مشی شرکت در زمینه­‌های مالی و فروش، برنامه‌ریزی بلندمدت مالی، اقدام جهت تحلیل بازار و انتخاب بازارهای هدف، عقد قراردادهای بازرگانی و بررسی بازار مصرف تولیدات شرکت است. به طور کلی به هرگونه فعالیتی که در جریان مبادله کالاها و یا خدمات از مرحله تولید تا رسیدن به دست مصرف‌کننده انجام می‌گیرد، در واحد بازرگانی صورت می‌پذیرد .

واحد مالی

واحد مالی در این شرکت صنعتی یکی از واحدهای حائز اهمیت بوده که در موفقیت شرکت­ نقش مفیدی داشته و آن را از تاثیر حسابداری در رونق کسب و کار مطلع ساخته است. از مهم‌ترین اقدامات واحد مالی می‌­توان به ثبت معاملات، بودجه­‌ریزی و برنامه‌ریزی، تصمیم­‌گیری، عملکرد تجاری، وضعیت مالی، میزان اعتبار، تامین مالی و الزامات قانونی اشاره نمود.

واحد اداری

یکی از واحدهای این شرکت که موجب سازماندهی بهتر تجهیزات و نیروی انسانی می­‌شود، واحد اداری است. از مهم‌ترین وظایف این واحد می‌­توان به اجرای سیاست‌ها و خط‌مشی‌­های شرکت در زمینه‌های مربوط به امور اداری، استخدامی و پشتیبانی، نظارت بر حسن انجام فعالیت‌های واحدهای تابعه، تهیه و تنظیم آیین‌نامه‌ها، بخش‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اداری لازم، برنامه‌ریزی در جهت تامین نیروی انسانی مورد نیاز، تهیه طرح‌های مربوط به رفاه عمومی کارکنان و نظارت بر اجرای طرح‌های مزبور و نیز نظارت بر اجرای مقررات استخدامی اشاره نمود.

واحد تحقیق و توسعه

واحد تحقیق و توسعه نقشی بسیار کلیدی در پایداری موفقیت کاری این شرکت­ صنعتی دارد و تغذیه تکنولوژیکی شرکت در همگامی با روند پیشرفت علم و دانش و خواسته‌های مدیریت را عهده‌دار است. واحد تحقیق و توسعه اقدام به طراحی محصولات جدید و ارتقای کیفیت، تولید دانش نوین به منظور توسعه محصولات و بهینه‌­سازی فرآیندها، بهبود سریع عملکردها، کشف و درک فرصت‌ها و نیازهای بازار، پاسخ به نیازها و خواسته­­‌های مصرف­­‌کنندگان، تحقیقات در راستای کاهش ضایعات تولیدی و یافتن راهکارهای هوشمندانه برای کاهش هزینه‌های تولید می‎‌نماید.

واحد تولید

فرآیند برنامه‌ریزی، سازماندهی، هدایت و کنترل فعالیت‌های تولید در این شرکت برای تبدیل عناصر ورودی به محصولات تمام‌شده در واحد تولید صورت می‌­پذیرد. در این واحد، با نظارت و کنترل دقیق و مرحله‌ای فرآیند‌ها ساخت، مونتاژ و تست اولیه محصولات انجام می‌شود. ساخت و تولید کلیه محصولات مطابق با نقشه‌های از پیش تعیین‌شده و با استفاده از مواد اولیه استاندارد صورت می‌گیرد. ابزارهای مورد نیاز تولید اعم از قالب‌ها و فیکسچرها در این واحد ساخته می­‌شوند. واحد تولید با داشتن اپراتورهای مجرب و با بهره‌گیری از مواد اولیه مرغوب و با همکاری واحدهای تحقیق و توسعه و کنترل کیفیت، اقدام به تولید محصولات باکیفیت می‌نماید.

واحد کنترل کیفیت

واحد کنترل کیفیت یکی از واحدهای مهم در این شرکت است که به بررسی و رتبه‌بندی تامین‌کنندگان بر اساس میزان کیفیت مواد اولیه یا قطعات ارسالی به خط تولید شرکت، بازنگری و به روز‌رسانی سیاست‌های کنترل کیفیت و مشارکت با مدیریت ارشد شرکت در این زمینه، آموزش و نظارت بر کارکنان به منظور شناخت کامل نظام‌نامه کیفیت توسط آنها و جلوگیری از بروز اشتباهات احتمالی توسط آنها که به کیفیت محصولات تولیدی لطمه وارد می­‌کند، می‌پردازد.

واحد بسته‌بندی

واحد بسته‌بندی وظیفه شناساندن، نگهداری و محافظت محصول در برابر عوامل محیطی، ضربه‌ها و برخورد مکانیکی را از تولید تا مصرف بر عهده دارد. همچنین، طراحی بسته­‌بندی یکی از نکات مهمی است که به بهبود کسب و کار کمک شایانی می‌کند که این کار در این واحد و با همکاری واحدهای تحقیق و توسعه و کنترل کیفیت صورت می‌پذیرد. پس از فرآیند تولید، محصولات به واحد بسته­‌بندی منتقل شده و پس از بسته‌بندی، به واحد انبار تحویل داده می‌شوند.

واحد انبار

واحد انبار در زمینه صدور به موقع درخواست خرید کالا، قبض و حواله انبار، تطبیق صدور درخواست خرید کالا با کالای خریداری‌شده، تعیین مکان مناسب برای انبارش محصولات، اتخاذ تدابیر لازم برای چیدمان مناسب، صورت‌برداری از کالاهای موجود در انبار و ارائه گزارش کالاهای مازاد در فواصل زمانی معین و مطابقت با نرم‌افزار نظام نوین مالی، دریافت و نگهداری کالاهای برگشتی و صدور قبض برگشتی، همچنین تهیه گزارش‌های لازم در خصوص کسر کردن ورودی‌ها و خروجی‌های کالا از انبار فعالیت دارد.

واحد فروش

ارائه خدمات، اطلاعات و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان از اهمیت بسزایی در این شرکت برخوردار بوده که متولی آن واحد فروش است. واحد فروش این شرکت متشکل از مجرب‌ترین افراد در زمینه فروش بوده و در زمینه ارائه خدمات پشتیبانی مشتریان و ارائه راهنمایی به آنها، توجه و استفاده از پیشنهادهای ارائه‌شده توسط مشتریان و نیز امور مربوط به نمایندگی‌ها فعالیت می‌نماید.

واحد بهداشت و درمان

واحد بهداشت و درمان یکی از واحدهای مستقر در این شرکت است که با هدف تامین سلامتی نیروی انسانی و با داشتن کادر پزشکی مجرب به خدمات‌رسانی در حوزه بهداشت و درمان می‌پردازد. همچنین، این واحد در زمینه کنترل و مراقبت از داروها و لوازم پزشکی و اقدام جهت تامین کسری آنها، اعزام پرسنل نزد پزشکان متخصص به منظور ادامه معالجات دوره‌ای و انجام آزمایش‌های پاراکلینیکی فعالیت می‌نماید.

واحد بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست

واحد بهداشت، ایمنی و محیط‌‌زیست این شرکت در راستای صیانت از سرمایه‌های انسانی، پیشگیری از بیماری‌های شغلی و اجرای اثربخش الزامات و قوانین ملی و بین‌المللی، همچنین در راستای حفاظت از محیط‌زیست و دستیابی به توسعه پایدار نقش مهمی را ایفا می‌نماید. انجام بازرسی‌های ایمنی دوره‌ای از تجهیزات و محوطه‌های عملیاتی به ‌منظور شناسایی نقاط خطر و انجام اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه با هدف ارتقای کیفی شاخص‌های ایمنی، بهینه‌سازی و ایجاد شرایط مطلوب محیط کار، پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی و کاهش هزینه‌ها از اقدامات اصلی این واحد است.

گواهی‌نامه‌ها

این مجموعه در سال‌های فعالیت خود همیشه در تلاش بوده تا با ارائه محصولات باکیفیت و حفظ روند صعودی خود برای ارتقای آنها، رضایت شما عزیزان را جلب نماید. به همین خاطر و نظر محبت شما به این مجموعه، به دریافت گواهی‌نامه‌های زیر مفتخر بوده‌ایم.

محصولات
شرکت محک از تاریخ ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ تا ۱۴۰۳/۰۴/۳۰ تعطیل خواهد بود. در صورت نیاز می‌توانید در ساعات اداری با موبایل خدمات پس از فروش به شماره ۰۹۹۰۱۱۰۰۶۹۰ تماس بگیرید.
+
شرکت محک از تاریخ ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ تا ۱۴۰۳/۰۴/۳۰ تعطیل خواهد بود. در صورت نیاز می‌توانید در ساعات اداری با موبایل خدمات پس از فروش به شماره ۰۹۹۰۱۱۰۰۶۹۰ تماس بگیرید.